D’Arta: hoogwaardige Europese voedingsspeler

Het 100 % familiebedrijf D’Arta zorgt voor hoogwaardige bereide voedingsproducten in diepgevroren vorm. Het is actief in een heleboel Europese landen.

D’Arta kende een forse groei, met een stijging van het aantal leveranciersfacturen van ca. 10.500 naar 15.000 op jaarbasis.

45% meer facturen met zelfde bezetting

De digitale verwerking van leveranciersfacturen levert grote winsten bij boekhouding en goedkeurders. De boekhoudafdeling verwerkt 45% meer facturen (tot 15.000 op jaarbasis) met dezelfde personeelsbezetting. Bovendien is de informatie altijd toegankelijk voor de boekhouding.

darta-foto

Geert Callens, IT Manager

De boekhouding ervaart tal van voordelen

  • Minder handmatige ingave. Factuurgegevens worden via OCR automatisch voorgesteld en na goedkeuring doorgeboekt naar het boekhoudpakket Finacc van Centric, wat geen geen menselijke tussenkomst vergt. (facturen inscannen, facturen digitaal inboeken).
  • Elk factuur is direct toegankelijk. Status van goedkeuring is zichtbaar, zonder storing van goedkeurder. (goedkeuringsproces facturen).
  • Fysieke manipulatie verdwijnt (geen kopies, geen fysiek archief).
  • Direct inlezen van e-mails. Automatische verwerking van e-mails maakt scannen overbodig.

De goedkeurders zijn gelukkig met het systeem

  • Ze kunnen alle informatie in één keer goedkeuren. (goedkeuringsproces facturen)
  • In het archief vinden ze alle gerelateerde facturen terug. (digitaal archief)
  • Laatste goedkeurder is steeds een directielid. ‘Bulk goedkeuring’ zorgt voor een erg snelle en accurate verwerking.